Google Calendar notlarınızı SMS ile hatırlatıyor  

Posted

Temmuz 2006' da duyurulan ve yine her zaman ki gibi Beta seviyesinde olan Google'ın Calendar hizmeti Ekim ayı itibariyle Türkiye'deki telefon operatörleri ile de uyumlu hale geldi. Turkcell, Vodafone ve Avea operatörlerine yapılan hatırlatma mesajları ücretsiz. Bu servisten yararlanmak için Google hesabınız olması gerekiyor.

Google Calendar hesabınızı aktif hale getirmek için www.google.com/calendar adresinden kendimize özel olan girişimizi yapıyoruz. Daha sonra üstteki Settings bağlantısına tıklayıp ayarlar sayfasına geçiyoruz. Menüden Notifications sekmesini seçiyoruz.Öncelikle GSM ayarlarımızı yapıyoruz, Country bölümünden ülkemizi seçiyoruz.Phone Number kutusuna Telefon numaramızı giriyoruz.

Kısa bir sürede telefonuma bir aktivasyon kodu geliyor. Bu kodu gerekli yere yazdıktan sonra hatırlatmaları SMS ile de istiyorum seçeneğini işaretliyoruz ve Finish Setup butonuna tıklıyoruz.

Herhangi bir zamana olay eklerken alttaki Options menüsünden ne kadar zaman önce hatırlatması gerektiğini belirtiyoruz.

www.google.com/calendar

This entry was posted on Monday, October 09, 2006 at 12:09 PM . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

0 yorum yapılmış

Post a Comment